Ciekawe książki dla wszystkich mężczyzn

Jaką formę może mieć prezent na walentynki dla mężczyzny? Różnorodną. W szczególności, że w sklepach znaleźć można tyle ciekawych inspiracji. Może zamiast stawiać na wymyślne, często nietrafione wybory, warto postawić na …książkę. Taki mało oficjalny wybór, ale warto. Mężczyźni lubią czytać, chociaż nie mają do tego tak wielu okazji. Jeżeli już otrzymają takie książki, to nie będą mogli odmówić sobie ich przeczytania.

“Psy Prewencji”

Książka, która miała zostać oficjalnie zablokowana. Nie udało się. Na szczęście. Tylko dzięki temu można dowiedzieć się, jak faktycznie wygląda życie w Policji. Chociaż nie życie, ale praca zawodowa. Autorem tej książki jest Norbert Grzegorz Kościesza. Wielu mówi, że jest to książka wręcz skandaliczna. Dlaczego? Ponieważ mówi prawdę. W szczególności o młodych adeptach, którzy pełni zapału podejmują się pracy na służbie. Chcą zmieniać świat na lepsze, ale to z czym spotykają się na komendzie, to brutalna rzeczywistość, która zawodzi ludzi. Powody wyjaśnione są w książce. Kościesza pisze na swoim przykładzie, a także na przykładzie swoich kolegów, którzy bardzo chcieli, ale się nie udało. Autor jest już byłym funkcjonariuszem. “Smaczku” dodaje fakt, że są w Polsce komendy, gdzie czytanie tej książki zostało oficjalnie zabronione. Nikt nie pożałuje tej lektury.

“Klawo, jadziem!”

Stanisław Grzesiuk zaprasza do swojego świata. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji poznać opowiadań tego wyjątkowego autora, to w końcu będzie miał do tego okazję. Ta książka to świetnie wspomnienie osoby, która zawsze miała dar do tego, aby rozbawiać innych. Grzesiuk zmarł w 1963 roku, ale do tej pory nikt o nim nie zapomniał. To on jest autorem takich książek, jak “Pięciu lat kacetu”, “Boso, ale w ostrogach” oraz “Na marginesie życia”, nadal cieszących się ogromną popularnością. Jak wygląda czerniakowski folklor? Właściwie to należałoby powiedzieć jak brzmi. Odpowiedź znajduje się właśnie w tej książce, którą warto poznać w całości.